Sukienki dla każdej kobiety

Sukienki są chyba jednym z najbardziej kobiecych elementów garderoby. O ile zostaną one odpowiednio dobrane, są w stanie podkreślić wszystkie atuty kobiecej sylwetki. Wybór sukienki powinien być również uzależniony od konkretnej okazji – liczą się zarówno jej kolor, wzór, jak i długość.

Sukienki – jak wybrać najlepsze?

elegancka sukienka midiPierwszym krokiem, który pomoże w wybraniu odpowiedniej sukienki jest ustalenie jaki model będzie pasował do konkretnej sylwetki. Kobiece sylwetki różnią się od siebie znacznie. Najpopularniejsze z nich to tzw. gruszka, która charakteryzuje się wąskimi ramionami, szerokimi biodrami i szczupłą talią. Równie często można spotkać sylwetkę typu jabłko – ta z kolei charakteryzuje się szerokimi ramionami, wąskimi biodrami i brakiem większego wcięcia w talii. Inną sylwetką jest proporcjonalna klepsydra – tu szerokość ramion równa jest szerokości bioder, wcięcie w talii jest zaznaczone.

Sukienka powinna podkreślać atuty sylwetki, natomiast maskować jej mankamenty. Sukienka dla gruszki powinna eksponować górną połowę ciała, natomiast ukrywać szersze biodra. Sukienka dla jabłka przeciwnie, powinna optycznie zmniejszać górną połowę ciała, a także optycznie stwarzać wcięcie w talii.

Sukienka zależna od okazji

Kiedy krój sukienki został dobrany do konkretnej sylwetki, można pomyśleć o dostosowaniu jej do konkretnej okazji. Tu liczy się między innymi długość. Na niektóre okazje nie wypada zakładać zbyt krótkiej sukienki. Dla kobiet, które nie chcą zakładać również długiej kreacji dobrą opcją mogą być sukienki midi. Będą one zasłaniać to co w danym momencie powinno być zasłonięte. Jednak kobiety, które dobrze się czują w nieco krótszych kreacjach powinny być zadowolone. Sukienka midi nadaje się na wiele okazji. Zarówno okazji bardzo formalnych, jak i okazji zupełnie niezobowiązujących.

Sukienka midi może być częścią zarówno letniej, jak i zimowej garderoby. Latem będzie wykonana z lekkich zwiewnych materiałów, natomiast zimą może być uszyta na podszewce, która zapewni dodatkową izolację.